Firma

Hosokawa Alpine to światowy lider w dziedzinie inżynierii maszyn i systemów produkcyjnych, z siedzibą główną w Augsburgu i oddziałem w Leingarten (Badenia-Wirtembergia). Firma ma również kilka spółek zależnych w kraju i za granicą. W ramach dwóch segmentów biznesowych, a mianowicie technologii procesowej i ekstruzji folii, Hosokawa Alpine buduje i instaluje maszyny i systemy dla klientów z całego świata. Firma zatrudnia około 750 pracowników i osiąga roczne obroty w wysokości około 211 milionów euro w roku podatkowym 2017/2018. Obrót firmy poza Europą wynosi około 50 procent, a eksport wynosi około 80 procent. Firma jest w 100% spółką zależną japońskiej firmy Hosokawa Micron Corporation od 1987 roku.

  • Innowacyjny światowy lider w inżynierii maszyn i systemów produkcyjnych
  • Rok powstania 1898
  • Siedziba w Augsburgu i oddział w Leingarten
  • Około 800 pracowników
  • Roczny obrót w roku podatkowym 2017/2018 211 milionów euro
  • Około 80% zamówień jest produkowanych na eksport  

KSZTAŁTUJEMY PRZYSZŁOŚĆ JUŻ DZIŚ, OPRACOWUJĄC PRZEŁOMOWE ROZWIĄZANIA JUTRA

Podstawową kompetencją Hosokawa Alpine jest produkcja maszyn i systemów do przetwarzania proszków, granulatów i materiałów sypkich, a także systemów do produkcji i przetwarzania folii rozdmuchowej. Jako lider technologii firma utrzymuje centra testowe dla obu segmentów biznesowych, w których przeprowadzane są testy z udziałem klientów. Segment technologii procesowej ma centrum testowe o powierzchni 3000 m², w którym można przeprowadzić próby zarówno na sucho, jak i na mokro przy użyciu 60 maszyn i systemów mielących. W centrum testowym ekstruzji folii, dla naszych klientów dostępne są najnowsze linie rozdmuchujące, zajmujące powierzchnię 1000 m2.

Nasze środowisko badawczo-rozwojowe jest zawsze w czołówce nowych technologii. Dzięki pakietowi oprogramowania ExVis w dziale wytłaczania folii, Hosokawa Alpine koncentruje się na potencjale digitalizacji. Za pomocą tego narzędzia możemy stale monitorować i kontrolować bieżące parametry procesu, zwiększając w ten sposób dostępność naszych systemów. Dzięki zdalnej obsłudze klienta segment biznesowy technologii procesowej oferuje również rozwiązanie zapewniające optymalne wykorzystanie cyfrowych danych procesowych. Hosokawa Alpine w coraz większym stopniu korzysta z możliwości wirtualnej rzeczywistości w zakresie projektowania i inżynierii systemów. Technologia zwiększa wydajność fazy projektowania i zapewnia wczesny a zarazem konkretny plan projektowanego systemu.

Twój kontakt

Podaj nam swoją branżę i skąd pochodzisz.