Hosokawa Alpine AG

Innowacyjne technologie produkcji i przetwarzania proszków i ekstruzji folii: Są to podstawowe kompetencje firmy Hosokawa Alpine AG, wiodącego światowego producenta maszyn i urządzeń. Siedziba firmy znajduje się w Augsburgu w Bawarii, a oddział w Leingarten w Badenii-Wirtembergii. Firma posiada również kilka spółek zależnych w kraju i za granicą, które łącznie z Hosokawa Alpine AG tworzą Grupę Hosokawa Alpine.

W ramach dwóch segmentów biznesowych, a mianowicie inżynierii procesowej i ekstruzji folii Hosokawa Alpine buduje i instaluje maszyny i systemy dla klientów z całego świata. Obrót firmy poza Europą wynosi około 50 procent, a eksport sięga poziomu około 80 procent. Od 1987 r. przedsiębiorstwo należy w całości do japońskiej firmy Hosokawa Micron Corporation.

  • Światowy lider innowacji w inżynierii maszyn i systemów produkcyjnych
  • Rok powstania 1898
  • Siedziba w Augsburgu i oddział w Leingarten
  • Około 870 pracowników
  • Roczny obrót w roku podatkowym 2022/2023 ‒ 250 milionów euro
  • Około 80% zamówień jest produkowanych na eksport

Zrównoważone inwestycje w zakładach w Niemczech

Hosokawa Alpine inwestuje w swoje zakłady w sposób zrównoważony. Od 2008 roku zainwestowano około 30 milionów euro w nowe budynki produkcyjne i montażowe w siedzibie firmy w Augsburgu. Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu, w ciągu najbliższych kilku lat firma rozbudowuje swoją infrastrukturę logistyczną w Augsburgu. Firma przeznaczyła też około 20 milionów euro na modernizację siedziby firmy i budowę nowego centrum logistycznego w centrum towarowym w Augsburgu. Od 2019 roku firma dysponuje 22.000 m2 powierzchni magazynowej i przeładunkowej. Dzięki nowemu centrum logistycznemu Hosokawa Alpine w coraz większym stopniu stawia na przyjazny dla środowiska transport kolejowy. Dowiedz się więcej na temat: Historia Hosokawa Alpine »

INFORMACJE DLA ZWIEDZAJĄCYCH, GODZINY OTWARCIA I WSKAZÓWKI DOJAZDU

Chętnie pomożemy Państwu w przygotowaniu wizyty.

Hosokawa Alpine Aktiengesellschaft
Peter-Dörfler-Straße 13-25
86199 Augsburg
Niemcy

Tel: +49 821 59 06 - 0

Godziny otwarcia bramy:
Od poniedziałku do czwartku: 06:00 - 19:00
Piątek: 06:00 - 18:00
Sobota: 06:00 - 15:30

Google Maps »

Lider w dwóch obszarach biznesowych

Przetwarzanie form stałych

Od ponad 120 lat Hosokawa Alpine projektuje i buduje maszyny i urządzenia technologiczne do mechanicznego przetwarzania proszków, granulatów i materiałów sypkich, jak również do różnorodnych zadań związanych z recyklingiem. Firma oferuje szeroką gamę produktów – od młynów i rozdrabniaczy po klasyfikatory. Oprócz maszyn do rozdrabniania, dział inżynierii procesów mechanicznych prezentuje również rozwiązania w zakresie technologii zagęszczania oraz sprzęt laboratoryjny do analizy cząstek.

Urządzenia te znajdują zastosowanie w wielu różnych gałęziach przemysłu. Każde życzenie klienta jest traktowane indywidualnie. Dlatego też Hosokawa Alpine towarzyszy swoim klientom jako partner systemowy od planowania i rozwoju do gotowego urządzenia. W celu zapewnienia optymalnej obsługi klientów dział inżynierii procesów mechanicznych podzielony jest na siedem poddziałów: chemia, minerały i metale, farmacja i laboratorium, żywność, recycling, technologia zagęszczania i BLUESERV. Równocześnie poszczególne poddziały korzystają z efektów synergii w zakresie badań i rozwoju.

Ekstruzja Folii

Dział ekstruzji folii Hosokawa Alpine jest jednym z wiodących na świecie dostawców maszyn do wytłaczania folii. Od doradztwa, poprzez planowanie i rozwój, aż po instalację, firma towarzyszy wszystkim etapom projektów swoich klientów. Urządzenia do produkcji folii rozdmuchowych i jednoosiowe urządzenia do rozciągania folii Hosokawa Alpine są wykorzystywane do wielu zastosowań i przekonują wysoką wydajnością oraz elastycznością. Klienci z całego świata używają maszyn Hosokawa Alpine między innymi do produkcji opakowań do świeżych produktów i opakowań przemysłowych.
Obok systemów jednowarstwowych firma produkuje również systemy wielowarstwowe: począwszy od systemów 3-warstwowych, które są obecnie standardem, poprzez systemy 5-warstwowe, aż do 7-, 9- i 11-warstwowych folii rozdmuchowych. W ten sposób powstają opakowania dopasowane do potrzeb, o optymalnych właściwościach mechanicznych i optycznych.

Twój kontakt

Podaj nam swoją branżę i skąd pochodzisz.