Granulatory i rozdrabniacze

Od tworzyw sztucznych, po kauczuk i kable: granulatory i rozdrabniacze Hosokawa Alpine poradzą sobie z każdym rodzajem materiału. Granulatory i rozdrabniacze są wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu. Dysponujemy maszynami w różnych rozmiarach i o różnej konstrukcji: od maszyny do zadań związanych z recyklingiem, po granulatory ze stali nierdzewnej dla przemysłu chemicznego lub produkcji żywności.

Zalety granulatorów i rozdrabniaczy Alpine

  • Wydajność energetyczna: Wiele naszych granulatorów i rozdrabniaczy wyróżnia się niskim zużyciem energii. Przekłada się to na niższe koszty eksploatacji.
  • Wygodna obsługa: Nasze maszyny są łatwo dostępne, co ułatwia ich czyszczenie i konserwację.
  • Wstępne sortowanie nie jest konieczne: Rozdrabniacz-granulator Polyplex PPC umożliwia jednoczesną obróbkę różnych rodzajów odpadów z tworzyw sztucznych. Ogranicza to czas i pracochłonność tego procesu.
  • Folie i włókna: Granulator Dura-Line DL doskonale sprawdza się w obróbce materiałów włóknistych. Jest wyposażony w system tnący, który zapobiega owijaniu się materiału na wale.
  • Wysoki stopień rozdrobnienia: W młynach drobno tnących AFS można rozdrabniać materiał do wielkości cząstek od kilkuset µm do 2 mm.
  • Klasyk: Masywny granulator Rotoplex RO to prawdziwie wszechstronne urządzenie odpowiednie do wszystkich zadań, w których wymagane są duże siły tnące i wysoka przepustowość.

Zastosowania granulatorów i rozdrabniaczy

Granulatory i rozdrabniacze często stosuje się do recyklingu odrzutów w procesie produkcyjnym. Kolejnym typowym zastosowaniem tych urządzeń jest rozdrabnianie półproduktów wykorzystywanych na kolejnych etapach produkcji. Granulatory i rozdrabniacze są również wykorzystywane do recyklingu odpadów przemysłowych.

Granulatory i rozdrabniacze Alpine znajdują też następujące szczególne zastosowania: bryły wydrążone i formowane wtryskowo, profile i rury, płyty i bloki, produkty z sektora spożywczego, guma, odpady kablowe, a także skóra lub papier.

Granulatory i rozdrabniacze dostosowane do indywidualnych potrzeb

Każda branża stawia określone wymagania maszynom, w zależności od rozdrabnianego materiału. Dlatego w naszej ofercie posiadamy granulatory i rozdrabniacze dostosowane do różnorodnych potrzeb. Nie wiesz, którą maszynę wybrać? Chętnie doradzimy ‒ skontaktuj się z nami.

Przetestuj przed zakupem: W naszym Centrum Testowym można przeprowadzić specjalne testy z użyciem eksperymentalnych materiałów. Dzięki temu możesz sprawdzić jakość naszych systemów.

Wynajem lub kupno używanych rozdrabniaczy i granulatorów

Chcesz przetestować maszynę w procesie wytwarzania określonego produktu? Potrzebujesz dodatkowych maszyn rozdrabniających, ale tylko przez krótki okres? W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest wynajem maszyny – na kilka dni lub kilka lat. Kolejną opcją jest leasing. Skontaktuj się z nami – chętnie doradzimy.

Zakup używanego rozdrabniacza lub granulatora to opłacalne rozwiązanie alternatywne, zastępujące zakup nowej maszyny. Maszyny używane są serwisowane przy użyciu oryginalnych części i można je dostosować do indywidualnych wymagań. Sprawdzona jakość Hosokawa Alpine to coś, na czym zawsze możesz polegać.

Twój kontakt

Podaj nam swoją branżę i skąd pochodzisz.