Polyplex PPC

Polyplex PPC

Nowy rozdrabniacz-granulator o charakterystycznej nazwie Polyplex firmy Hosokawa Alpine to nowatorskie rozwiązanie do rozdrabniania materiałów z tworzyw sztucznych wszelkiego rodzaju!

Oszczędzasz miejsce, czas i zasoby! Jak? Rozdrabniacz-granulator PPC Alpine Polyplex łączy dwa sposoby działania w jednej maszynie: pionowo ułożony wirnik rozdrabniacza z wirnikiem granulatora.

Koncepcja maszyny została dostosowana do Państwa potrzeb i wprowadzona na rynek w postaci urządzenia Polyplex – i to w atrakcyjnej cenie. W praktyce jednoczesne podawanie najróżniejszych odpadów z tworzyw sztucznych stanowi znaczną zaletę: wstępne sortowanie lub dozowanie materiału należą już do przeszłości!

Fakty mówią same za siebie

Efektywność kosztowa:

 • Znacznie niższa cena zakupu
 • Energooszczędne rozdrabnianie, ponieważ wymagany jest tylko jeden napęd
 • Zminimalizowane zapotrzebowanie na miejsce i na personel do załadunku maszyny

Podawanie materiału:

 • Samoczynne dozowanie materiału
 • Jednostka podająca może być indywidualnie dostosowana do danego zadania
 • Materiał może być podawany w sposób ciągły lub w partiach

Rozdrabnianie:

 • Rozdrobnienie do postaci granulatu w jednym kroku
 • Stopień rozdrobnienia produktu do 5 mm
 • Długość podawanego materiału do 6 m i masa bloków rozruchowych > 100 kg

Obsługa:

 • Optymalny dostęp do komory mielenia, wirnika i noża tnącego
 • Krótkie czasy czyszczenia
 • Łatwa obsługa i konserwacja
 • Znacznie zredukowane czasy przestojów

   

 

Jak to działa

W obszarze rozdrabniacza materiał jest podawany mechanicznie przez jednostkę podającą. Wstępnie rozdrobniony materiał spada pod wpływem siły ciężkości do obszaru granulatora, gdzie jest ostatecznie rozdrabniany do postaci granulatu. Podczas gdy wirnik rozdrabniacza umożliwia samodzielne dozowanie, wirnik granulatora gwarantuje rozdrobnienie produktu do ok. 5 mm. Materiał jest podawany przez popychacz zamontowany w korycie. Pozwala to na uzyskanie długości podawanego materiału do 6 m. Dzięki połączeniu rozdrabniacza i granulatora ta stosunkowo niewielka maszyna może przetwarzać np. bloki rozruchowe o masie do kilkuset kg – w razie potrzeby jednocześnie z profilami, rurami lub ścinkami.

Kształtki formowane przez rozdmuchiwanie
Profile
Bloki topliwe

1  Dwustopniowy wirnik ze strefą rozdrabniania i mielenia  2  Sito  3  Napęd
4  Jednostka ładująca z zasuwą 

Polyplex – uprość swoje procesy!

Zmaksymalizuj swój zysk dzięki dłuższym czasom produkcji i jednocześnie niskim kosztom konserwacji.

 • Nasze zaplecze badawcze i testowe oferuje szeroką gamę maszyn i kompletne systemy dla najróżniejszych konfiguracji instalacji.
 • Precyzja, jakość i innowacyjne technologie: wykonaj z nami swoje testy.

Wzbudziliśmy Twoje zainteresowanie? 

Zamów informacje już teraz

Obszary zastosowania

Platten und Brocken

Płyty i bloki

Extrusionskörper

Profile/bryły wytłaczane

Spritzguss

Hohlkörper/Spritzguss

Bryły wydrążone/formowanie wtryskowe:
Nowa maszyna Polyplex firmy Hosokawa Alpine ma uniwersalne zastosowanie w recyklingu wewnętrznym. Kluczową zaletą jest połączenie rozdrabniacza i granulatora na wspólnym pionowym wale. Materiał jest podawany w systemie samodozującym. Różne części z tworzywa sztucznego, takie jak wybrakowane obudowy i nadlewy, mogą być podawane razem – wymieszane – lub oddzielnie. Pionowa konstrukcja umożliwia optymalny dostęp do komory mielenia. Gwarantuje to nie tylko szybkie czyszczenie młyna przy zmianie materiału, ale także znacznie skraca czasy przestoju.

Płyty i bloki:
Rozdrabniacz-granulator Polyplex nadaje się idealnie do rozdrabniania bloków i płyt. Bloki są najpierw wstępnie rozdrabniane w obszarze rozdrabniacza. Nawet kilkusetkilogramowe bloki można w jednym kroku rozdrobnić do postaci granulatu – i to przy znacznie mniejszej mocy napędu. Podczas obróbki płyt konstrukcja strefy odbioru materiału gwarantuje bezproblemowy przemiał płyt dowolnej grubości.

Profile/bryły wytłaczane:
Poziome koryto zasilające może mieć różną długość. Bez problemu można wykonać koryta dla profili i rur w standardowych długościach do sześciu metrów. Wniosek: rozdrabniacz-granulator Polyplex jest ekonomicznym rozwiązaniem do rozdrabniania profili i rur dowolnej długości.

Udane zastosowanie u klienta

Firma recyklingowa MG Plast potrzebowała zautomatyzowanego, ekonomicznego i elastycznego w eksploatacji rozwiązania do recyklingu tworzyw sztucznych. Rozwiązaniem okazał się rozdrabniacz tnący Polyplex PPC 50/120: nowa konstrukcja Hosokawa Alpine, która po udanych próbach na stanowisku kontrolnym potrzebowała jeszcze walidacji w postaci rzeczywistej eksploatacji u klienta. W ten sposób maszyna została zintegrowana w procesie produkcyjnym MG Plast – ku pełnej satysfakcji klienta.

 

Przeczytaj cały opis przypadku zastosowania

Broszura Polyplex PPC

Twój kontakt

Podaj nam swoją branżę i skąd pochodzisz.