Powderplex APP

Powderplex APP

 • Młynek klasyfikacyjny z pojedynczym rotorem dla uziarnienia proszku d97 = 20 do 200 µm
 • Łatwe czyszczenie, kontrola i wymiana elementów mielących
 • Tarcza mieląca z odlewanymi na zimno bijakami
 • Zintegrowany klasyfikator powietrzny o wysokiej precyzji cięcia dla drobnych cząstek bez odprysków

Ponieważ tarcza klasyfikująca młyna Powderplex jest osadzona na tarczy mielącej i obraca się razem z nią, potrzebny jest tylko jeden wirnik, jeden zespół łożyskowy i jeden napęd. W zależności od wymaganego stopnia rozdrobnienia produktu, młyn APP jest wyposażony w koło klasyfikacyjne do separacji zgrubnej, średniej lub drobnej. Sztywne połączenie pomiędzy kołem klasyfikującym a tarczą mielącą uzyskuje się za pomocą elementu dystansowego.

Materiał jest podawany przez szczelnie zamknięty dozownik i trafia do maszyny przez gniazdo podawcze na płytę ścieralną tarczy bijakowej, gdzie jest równomiernie rozprowadzany, przechwytywany przez bijaki udarowe i katapultowany na tor mielący. Rozdrobnienie następuje w wyniku uderzenia produktu o bijaki udarowe i bieżnię mielącą.

Do maszyny powietrze robocze doprowadzone jest stycznie i przepływa pomiędzy tarczą mielącą a bieżnią mielącą do komory mielenia. Rozdrobniony produkt jest wynoszony przez powietrze ze strefy mielenia. Jest on transportowany do góry wzdłuż zewnętrznej części stożka odchylającego i kierowany do koła klasyfikacyjnego. Powietrze robocze wyciąga z produktu część drobnoziarnistą i przenosi ją przez łopatki koła klasyfikacyjnego do wylotu drobnoziarnistego. Materiał gruboziarnisty jest odrzucany przez koło klasyfikujące i grawitacyjnie spada w dół w celu dalszego rozdrobnienia. Produkt jest oddzielany od powietrza w umieszczonym za nim urządzeniu zbiorczym, zwykle w filtrze. Wąska szczelina pomiędzy uszczelnieniem labiryntowym a kołem klasyfikacyjnym zapobiega przedostawaniu się niesklasyfikowanego produktu do materiału drobnego. Na życzenie szczelina ta może być automatycznie przepłukiwana powietrzem. Przepłukiwane (sprężone) powietrze chroni łożyska przed wnikaniem produktu.

 • Jednowirnikowy młyn klasyfikatorowy o wyjątkowo prostej konstrukcji ogólnej
 • Tarcza mieląca z odlewanymi na zimno bijakami, łatwa do demontażu od góry
 • Regulowana wysokość bieżni mielącej zapewnia dłuższą żywotność
 • Zintegrowany klasyfikator powietrzny o wysokiej precyzji cięcia dla uzyskania drobnych frakcji bez odprysków

Młyny klasyfikacyjne Powderplex mają uniwersalne zastosowanie do materiałów o twardości ok. 3,5 w skali Mohsa. Powderplex jest właściwym rozwiązaniem w przypadku, gdy proszki muszą być produkowane ze stałą drobnością przez długi okres czasu.

 • Bezciśnieniowa / odporna na skoki ciśnienia do 10 bar (g)
 • Stal zwykła / stal nierdzewna
 • Ochrona przed zużyciem (tlenek glinu, poliuretan)

Twój kontakt

Podaj nam swoją branżę i skąd pochodzisz.