TFG

TFG

Linia produktów TFG jest wariantem procesowo-technologicznym linii produktów AFG dostosowanym do specjalnych wymagań przemysłu tonerów, farb proszkowych i pigmentów.

TFG zapewnia optymalny dostęp do czyszczenia, a tym samym szybką wymianę produktu.

Ponieważ dno komory mielenia jest płaskie, po zakończeniu produkcji w maszynie pozostają tylko minimalne pozostałości niezmielonego produktu.

Walec klasyfikacyjny jest napędzany przez pionowo ustawiony wał.

W przypadku mielenia strumieniowego wykorzystuje się fakt, że sprężony gaz wychodzący z dyszy jest przyspieszany do bardzo dużych prędkości. Podczas rozprężania energia zawarta w sprężonym gazie w postaci ciepła jest zamieniana na energię kinetyczną. Prędkość dźwięku jest początkowo naturalnym ograniczeniem dla prędkości wylotowej.

Jednak dzięki zastosowaniu dysz Lavala, prędkość wylotowa może być zwiększona do wartości powyżej prędkości dźwięku. Dysze Laval charakteryzują się kształtem klepsydry, która rozszerza się w dół od najwęższego punktu przekroju poprzecznego, czyli gardzieli dyszy. Długość części rozbieżnej dyszy jest dostosowana do ciśnienia roboczego. Jako gaz mielący często stosowane jest sprężone powietrze o temperaturze 20°C i nadciśnieniu 6 barów, które zapewnia prędkość wylotową dyszy wynoszącą około 500 m/s.

W wyniku zasysania gazu i produktu ze złoża fluidalnego prędkość strumieni gazu po wyjściu z dysz bardzo szybko spada. Rozdrabnianie jest wynikiem zderzeń międzycząsteczkowych w strumieniach powietrza, a także w obszarze punktu centralnego , tj. w miejscu przecięcia się przeciwstawnych strumieni. Młyny strumieniowe są młynami udarowymi, które stosuje się w celu osiągnięcia maksymalnych wartości rozdrobnienia. Takie wielkości cząstek można uzyskać tylko w połączeniu z etapem klasyfikacji powietrznej. Młyny spiralne posiadają statyczny klasyfikator powietrzny zintegrowany z obudową młyna, natomiast młyny z przeciwbieżnymi dyszami fluidalnymi są wyposażone w dynamiczny klasyfikator kołowy z deflektorem.

Stopień rozdrobnienia jest ustawiany w zależności od prędkości obrotowej koła klasyfikacyjnego. Ważny jest wysoki stopień napełnienia dysz produktem, aby osiągnąć wysoką koncentrację cząstek, a tym samym wysokie prawdopodobieństwo uderzenia. Z myślą o tym opracowano opatentowane dysze Megajet. Składają się one z czterech małych dysz, które w wyniku bliskiego sąsiedztwa wytwarzają podciśnienie w ich wspólnym centrum, a tym samym zasysają cząstki ze złoża fluidalnego bezpośrednio do centrum strumienia dyszy. Poziom produktu w maszynie jest kontrolowany za pomocą czujników wagowych lub poprzez monitorowanie aktualnego obciążenia napędu klasyfikatora.

Dzięki wysokiej precyzji cięcia, koło klasyfikujące TFG z kołem wspierającym umożliwia dokładne ograniczenie wielkości górnej i redukcję części drobnoziarnistej. Mechanizm hydrauliczny umożliwia podniesienie głowicy klasyfikatora i odchylenie jej na bok o 180°, co zapewnia dobry dostęp przy czyszczeniu i konserwacji.

  • Stal nierdzewna, wykończenie polerowane
  • Odporność na wstrząsy do 10 barów nadciśnienia
  • Ogniwa obciążnikowe
  • Dysze Megajet
  • Koło klasyfikujące z ochroną przed zużyciem

Twój kontakt

Podaj nam swoją branżę i skąd pochodzisz.