Zirkoplex ZPS

Uniwersalne zastosowanie dla materiałów do twardości w skali Mohsa ok. 3,5 przy wymaganiach dotyczących bardzo wysokiej finalnej dokładności przy najniższym możliwym nakładzie energii.

 • Młyny klasyfikacyjne zapewniają wysokie wartości rozdrobnienia, mielenie na zimno i elastyczne parametry produkcji w zakresie rozdrobnienia <5 µm do 200 µm
 • Młynek bijakowy z klasyfikatorem Turboplex zintegrowanym w górnej części w celu dokładnego odcięcia
 • Konstrukcja spawana
 • Elementy mielące wykonane ze specjalnej stali

zasada działania

Elementy mielące składają się z bijaka udarowego oraz stacjonarnego trójkątno-żebrowego toru mielącego, który otacza komorę mielenia. Bijak jest tak skonstruowany, że proces mielenia jest bardzo wydajny. Bijaki są wymienialne, a tor mielący ma budowę segmentową. W górnej części młyna znajduje się klasyfikator Turboplex z jednym lub kilkoma poziomymi kołami klasyfikującymi.

Produkt nadawy, podawany jest do maszyny przez systemowy zespół podający, dostaje się do gniazda zasypowego i jest przechwytywany przez bijaki udarowe na tarczy mielącej Połączone działanie bijaków i toru mielącego służy do rozdrobnienia produktu, który następnie jest transportowany przez klasyfikator do wyładunku drobnoziarnistego. Powietrze doprowadzane do maszyny przez wlot powietrza chłodzi, transportuje i jednocześnie klasyfikuje produkt w zintegrowanym klasyfikatorze. W zależności od specyfikacji, podawany produkt może być również wprowadzany do maszyny wraz z powietrzem. Drobiny, oddzielone zgodnie z punktem cięcia ustawionym na klasyfikatorze, opuszczają maszynę przez wylot drobin. Produkt końcowy musi zostać oddzielony od powietrza w umieszczonym za nim systemowym urządzeniu zbiorczym.

Zbyt grube cząstki są odrzucane przez koło klasyfikujące i rozdrabniane przez zespół bijaków, aż będą mogły przejść przez koło klasyfikujące i tym samym odpowiadać wymaganemu rozdrobnieniu określonemu przez prędkość obrotową koła klasyfikującego. Podawany produkt wchodzi do komory klasyfikacyjnej od góry przez zawór obrotowy, wszystkie cząstki, które już wykazują stopień rozdrobnienia produktu końcowego są natychmiast usuwane przez klasyfikator Turboplex  bez konieczności przechodzenia przez jednostkę mielącą. Powietrze jest dostarczane do młyna przez przyłącze z boku urządzenia.

Cechy

 • Łatwy dostęp
 • Łatwe czyszczenie; duży plus, jeśli produkt jest często zmieniany
 • Zaprojektowane do przetwarzania lepkich produktów, które mają tendencję do odkładania się
 • Specjalne wyposażenie fluidyzacyjne w punktach krytycznych
 • Bezosadowa i delikatna obróbka pigmentów, wosków, żywic, farb proszkowych itp.
 • Wysoki przepływ powietrza = proces mielenia z powitrzem chłodzącym
 • Doskonała precyzja cięcia, równomierny rozkład wielkości cząstek
 • Stabilna charakterystyka klasyfikacji: raz ustawiona drobność klasyfikacji pozostaje niezmienna
 • Konstrukcja odporna na eksplozję, ciśnienie i wstrząsy

Nasza firma sprostała wymaganiom stawiamym w procesie suchej obróbki o wysokiej przepustowości przy ultradrobnych wartościach produktu końcowego poprzez zastosowanie kilku małych turbo kół klasyfikujących o identycznych rozmiarach. Ta koncepcja wielu kół została zastosowana przez Alpine po raz pierwszy w klasyfikatorach Turboplex. W ten sposób stworzono możliwość produkcji super drobnych produktów - szczególnie w zakresie od 3 do 6 µm - z bardzo wysoką wydajnością i maksymalną precyzją cięcia w sposób szczególnie opłacalny.

 

Dowiedz się więcej:   Opis przypadku dotyczący mielenia ziarna przy użyciu ZPS w Swissmill  |  Opis przypadku dotyczący mielenia soi przy użyciu ZPS w Farmesa

Broszura Zirkoplex ZPS

Twój kontakt

Podaj nam swoją branżę i skąd pochodzisz.