Aeroplex AS

Aeroplex AS

Spiralne młyny strumieniowe są często używane w przemyśle farmaceutycznym, a także do produkcji wysokowartościowych chemikaliów.

Ponieważ młyny spiralne Aeroplex AS nie mają obracających się elementów, w konsekwencji nie ma łożysk i uszczelnień wału, a zatem nie są stosowane żadne środki smarne. Zanieczyszczenie z tych źródeł jest zatem niemożliwe.

Prosta geometria elementów młyna ułatwia ich czyszczenie, a także umożliwia sterylizację całego młyna.

  • Spiralny młyn strumieniowy do bardzo drobnego rozdrabniania miękkich materiałów (do około twardości Mohsa 3), które wykazują krucho-krystaliczne pękanie w zakresie rozdrobnienia od 10 do 150 µm
  • Konstrukcja (rysunek): płasko-cylindryczna komora mielenia bez elementów obrotowych
  • Część górna z zawiasami do tyłu ułatwiająca otwieranie, zamykanie i zdejmowanie

Powietrze do mielenia jest wtryskiwane stycznie przez dysze Laval w pierścieniu dysz do wnętrza urządzenia. Powoduje to powstanie spiralnego strumienia powietrza w strefie mielenia, od którego młyn wziął swoją nazwę. W wyniku spiralnego przepływu powietrza w młynie tworzy się wysokie ciśnienie, które może wzrosnąć do 1 bara nadciśnienia podczas pracy bez produktu. Zintegrowany wtryskiwacz jest zasilany sprężonym powietrzem, które zapewnia, że produkt jest transportowany do urządzenia wbrew nadciśnieniu panującemu w urządzeniu. Wiąże się to jednak ze znacznym zużyciem sprężonego powietrza, które może wynosić nawet do 30% całkowitego zapotrzebowania na powietrze do mielenia.

Podawany produkt krąży w pobliżu dysz i jest w ten sposób wielokrotnie przechwytywany przez strumień powietrza wychodzące. Rozdrobnienie jest wynikiem zderzeń międzycząsteczkowych, spowodowanych przez cząstki płynące z różnymi prędkościami w strumieniu dysz. Rozdrobniony materiał jest transportowany wraz z powietrzem do wylotu, przepływ spiralny poddaje cząstki klasyfikacji: tylko drobne cząstki są odprowadzane, grube cząstki pozostają w młynie.

Spiralne młyny strumieniowe Alpine charakteryzują się specjalną geometrią obudowy młyna w obszarze wylotu, co przyczynia się do dokładniejszego efektu klasyfikacji i ostrego cięcia górnego.

Produkt ma również wpływ na przepływ powietrza w urządzeniu: im więcej produktu znajduje się w urządzeniu, tym bardziej hamowany jest przepływ spiralny i tym mniejsza jest siła odśrodkowa oraz tym grubszy jest produkt końcowy. Stosunek produktu do natężenia przepływu powietrza klasyfikującego jest zatem najważniejszym parametrem dla ustawienia stopnia rozdrobnienia młyna spiralnego. W zasadzie można również stosować różne kąty dysz, aby osiągnąć wymagane wartości rozdrobnienia, przy czym w tym przypadku musi być wymieniony cały pierścień dysz.

  • Pionowa obudowa młyna ułatwiająca obsługę
  • Specjalna geometria strefy mielenia dla produktów wolnych od cząstek ponadwymiarowych
  • Strefa mielenia bez elementów wirujących
  • Podawanie materiału przez wtryskiwacz
  • Wymienny pierścień dyszy
  • Wykonanie ze stali nierdzewnej, powierzchnie stykające się z produktem o wysokiej jakości wykończenia (zależnie od zamówienia)
  • Łatwy demontaż i czyszczenie
  • Możliwość CIP/SIP

Ultra drobna redukcja wielkości suchych materiałów o strukturze krystalicznej do twardości 3 w skali Mohsa. Młyny strumieniowe Alpine są stosowane głównie w przypadku produktów farmaceutycznych wysokiej jakości, np. antybiotyków lub chemikaliów drobnoziarnistych, zwłaszcza gdy stawiane są wysokie wymagania co do czystości i drobnoziarnistości produktów końcowych. Najczęstsze wymagania przy maksymalnym rozmiarze nadawy ok. 1,5 mm to wartości stopnia rozdrobnienia produktu końcowego o d97 w zakresie od ok. 5 do 30 µm.

Broszura AS 200 II Baseline

Twój kontakt

Podaj nam swoją branżę i skąd pochodzisz.