Alpine Microburst AMB

Nowy spiralny młyn strumieniowy Alpine Microburst (AMB) stanowi doskonałe uzupełnienie naszych sprawdzonych spiralnych młynów strumieniowych AS i fluidyzacyjnych młynów przeciwstrumieniowych AFG. Umożliwia on ultradrobne mielenie również większych i włóknistych produktów bez rozdrabniania wstępnego. Bezpośrednią obróbkę większych materiałów mielonych zapewnia teraz duży wlot centralny.

AMB to nasze kompaktowe rozwiązanie, zapewniające niższe koszty inwestycyjne i oferowane w trzech rozmiarach 100, 200 i 315.

Dlaczego Microburst jest wyjątkowy?
 

 • Ultradrobne mielenie większych i włóknistych materiałów bez rozdrabniania wstępnego
 • Duży, centralny wlot materiału z góry do dołu
 • Komorę mielenia można elastycznie dopasować do właściwości rozdrabnianego materiału
 • Szybkie czyszczenie i łatwy demontaż dzięki klamrom Clamp
 • Modułowa konstrukcja maszyny i prosta koncepcja ochrony przeciwwybuchowej
 • Duża ochrona przed zużyciem dzięki podzespołom ceramicznym (opcjonalnie)
 • Dostępny również w samodzielnej wersji Baseline

Dlaczego Microburst?

Odwzorowanie spektakularnego zjawiska pogodowego w innowacyjnej maszynie

Spiralny młyn strumieniowy Alpine Microburst (AMB) zawdzięcza swoją nazwę znanemu zjawisku pogodowemu. W Microburst centralnie wprowadzany materiał opada z góry na dół pod działaniem siły wiatru i wysokim poborze energii na konkretne miejsce.

Młyn strumieniowy AMB do dużych i włóknistych materiałów

Produkcja wysokiej jakości proszków - bez kosztownego rozdrabniania wstępnego

Doprowadzanie dużych i włóknistych materiałów bez rozdrabniania wstępnego? Z nowym młynem strumieniowym AMB jest to możliwe.
Duży wlot centralny umożliwia bezpośrednią obróbkę większego materiału mielonego. Jest on doprowadzany centralnie z góry do dołu. Za pomocą rury wprowadzającej można dozować również bardzo duże i włókniste materiały, które wcześniej mogły być doprowadzane tylko po czasochłonnym i kosztownym rozdrabnianiu wstępnym. Komorę mielenia można optymalnie dopasować do właściwości rozdrabnianego materiału. Maszyna pod względem wielkości i elementów peryferyjnych odpowiada naszej serii AS. Wersja Monobloc i Hygienic Design mają jeszcze jedną zaletę. Dzięki przemyślanej konstrukcji i zastosowaniu klamer Clamp zapewniają szybki i łatwy demontaż oraz umożliwiają szybkie i dokładne czyszczenie. Dopełnieniem całości jest prosta koncepcja ochrony przeciwwybuchowej, intuicyjna obsługa i modułowa konstrukcja maszyny.

Obszary zastosowania

Functional Food

Ultradrobno zmielone artykuły spożywcze

PLA / PLGA

Functional Food:
Nowy młyn strumieniowy AMB jest optymalnym rozwiązaniem dla producentów Functional Food. Badania naukowe wykazały, że drobne rozdrabnianie podczas produkcji Functional Food pozwala uzyskać lepszą ekstrakcję, rozpuszczalność, smak i bioaktywność. Dzieje się tak np. w przypadku ultradrobnego rozdrabniania czarnej lub zielonej herbaty.
 

Ultradrobno zmielone artykuły spożywcze:
Nowy spiralny młyn strumieniowy AMB wspiera trend na produkty „all natural“, który polega na stosowaniu naturalnych substancji smakowych i zapachowych w produkcie końcowym. AMB można z powodzeniem stosować wszędzie tam, gdzie proces produkcyjny był dotychczas ograniczony przez wielkość iniektora standardowych spiralnych młynów strumieniowych.

 

PLA / PLGA:
Granulaty, produkowane z medycznego PLA lub PLGA, można teraz drobno zmielić za pomocą nowego AMB.

 

Pozostałe obszary zastosowania:
Zasadniczo AMB można zastąpić AS wszędzie tam, gdzie proces mielenia był dotychczas spowalniany lub ograniczany przez iniektor. Dotyczy to m. in. obróbki następujących produktów:

 • Celuloza
 • Kosmetyki
 • Pigmenty i woski w formie płatków, tabletek i granulatów
 • Konopie

 • Pozioma obudowa młyna dla łatwej obsługi
 • Specjalna geometria komory mielenia dla szerokiej palety produktów
 • Komora mielenia bez obracających się elementów
 • Wprowadzanie materiału przez dużą rurę wprowadzającą
 • Wymienny pierścień z dyszami Laval
 • Wykonany ze stali nierdzewnej, na życzenie powierzchnie mające kontakt z produktem również mogą być wykonane w wysokiej jakości
 • Łatwy dostęp i czyszczenie
Produkt Stopień końcowego rozdrobnienia
Wapień (1 - 2 mm) 97 % < 12 µm
Czarna herbata (10 - 15 mm) 97 % < 28 µm
Płatki owsiane (5 - 7 mm) 97 % < 60 µm
Suszone owoce (1 - 3 mm) 97 % < 30 µm

Dostępny również w wersji Baseline

Przegląd wszystkich możliwości konfiguracji

Wraz z nowym spiralnym młynem strumieniowym AMB prezentujemy nie tylko kompleksową instalację produkcyjnąspełniającą wysokie wymagania klientów, lecz również standardową wersję Baseline. Można ją użytkować samodzielnie, ponieważ umożliwia ona półautomatyczną i ekonomiczną produkcję. Koncepcja Baseline w łatwy i kompaktowy sposób łączy wszystkie te punkty i przekonuje łatwą, intuicyjną obsługą. Wszystkie elementy sterownicze gotowej do pracy instalacji o ergonomicznej konstrukcji znajdują się na jednym pulpicie.

Alpine Microburst AMB Brochure

Twój kontakt

Podaj nam swoją branżę i skąd pochodzisz.