Talk

Wysokiej klasy wypełniacz

dla polepszacz jakości

Talk

Wyszukany wypełniacz.

p>Talk od dawna jest wykorzystywany do wielu różnych zastosowań w życiu codziennym, takich jak kosmetyki, pielęgnacja ciała, żywność, medycyna i wiele innych.

Przemysł stawia coraz wyższe wymagania wobec tego minerału, który już dzięki swoim szczególnym właściwościom ma wysoką wartość. Ze względu na swoją płytkową strukturę, dużą siłę krycia i wysoki stopień bieli, talk jest idealnym wypełniaczem do farb, ceramiki i tworzyw sztucznych.

W szczególności wysokie standardy jakościowe wymagane są w przemyśle tworzyw sztucznych przy produkcji dla przemysłu motoryzacyjnego.
W przypadku talku oznacza to wysoki stopień rozdrobnienia i wysoki stopień rozwarstwienia, co z kolei przekłada się na wysoką wytrzymałość.

W celu optymalnego transportu zmikronizowanego minerału i przenoszenia go w premiksach dla przedmieszek, zagęszczanie drobnego proszku jest niemal niezbędne.

  • Wysoka efektywność energetyczna
  • Wysoka laminarność
  • Najwyższe stopnie rozdrobnienia d50 < 0,5 µm
  • Wysoki stopień bieli

Mikronizacja i rozwarstwienie

Mielenie na sucho za pomocą młynów strumieniowych

Młyny strumieniowe dla stopni rozdrobnienia 2-5 µm (średnia średnica ziarna) są używane na całym świecie w standardowych zastosowaniach.
Nasz młyn przeciwstrumieniowy ze złożem fluidalnym TDG i zamontowanym, obustronnie ułożyskowanym kołem TTD ma tę zaletę, że może wytwarzać cząstki o grubości < 1 µm przy zachowaniu laminarnej struktury cząstek.

Praca pod wysokim ciśnieniem w wysokich temperaturach skutkuje najlepszą możliwą wydajnością, a tym samym optymalnym zużyciem energii. W zależności od pochodzenia i właściwości wstępnie zmielonego surowca, na przykład na urządzeniu 500/800 TDG można uzyskać stopnie rozdrobnienia 0,7 µm przy wydajności do 0,5 t/h.

Dodawanie silanów poprzez natryskiwanie do zbiornika mielącego jest już powszechnym sposobem działania, w zależności od wymagań.
 

Mielenie na mokro za pomocą młynów kulowych z mieszadłem

Wzmocnione mieszanki są wymagane w przemyśle tworzyw sztucznych, zwłaszcza w przemyśle samochodowym. Talk jako wypełniacz musi zatem charakteryzować się bardzo wysoką laminarnością.

W porównaniu z mieleniem suchym strumieniem wymóg ten może być spełniony w młynach do mielenia na mokro. Młyny te są z powodzeniem stosowane. Zaletą naszego ANR-CL jest napęd składający się z czterech pojedynczych silników z regulacją częstotliwości, które w przypadku awarii jednego z nich mogą być nadal eksploatowane indywidualnie.

Pionowy młyn do mielenia na mokro Alpine ANR-CL uzyskuje wysoką laminarność i wysokie stopnie rozdrobnienia przy niskiej prędkości obwodowej i dlatego ma znaczną przewagę energetyczną.

W zależności od uziarnienia materiału wsadowego – im drobniejsze, tym korzystniejsze – potwierdzono wartości energetyczne rzędu 60 Kwh/t przy d50 wynoszącym 2 µm*.

*Uwaga: podane w µm stopnie rozdrobnienia odnoszą się do pomiarów na analizatorze Sedigraph.

Download
Broszura Dry Ultrafine Grinding of Minerals
Download

Twój kontakt

Podaj nam swoją branżę i skąd pochodzisz.