Recykling folii

Recykling folii

Rozwiązania procesowe do recyklingu folii z tworzyw sztucznych.

We wrażliwym na ceny środowisku produkcji folii z tworzyw sztucznych ochrona zasobów, minimalizacja strat materiałowych i redukcja przestojów mają kluczowe znaczenie ekonomiczne. Na przykład awaria młyna krawędziowego może spowodować całkowite zatrzymanie linii produkcyjnej ze znacznymi stratami w produkcji. Ponadto coraz większego znaczenia nabierają kwestie czystej produkcji i „housekeepingu”.

Niezawodne systemy ograniczają okresy przestojów

Wszystkie maszyny systemu recyklingu folii są dokładnie dopasowane do odpowiednich wymagań w zakresie folii, wydajności, podawania, dróg transportowych itp. zarówno pod względem konstrukcji, jak i projektu specyficznego dla klienta. Oprócz optymalnego dopasowania komponentów, bardzo stabilna konstrukcja i kontrola poszczególnych komponentów jest istotną częścią niezawodnego rozwiązania całościowego.
Niezależnie od tego, czy chodzi o folię BO, folię wylewaną, folię rozdmuchiwaną czy folię kalandrowaną, zamknięty cykl materiałowy jest niezbędny w produkcji folii.

BOPET, BOPP, BOPA lub CPP

Systemy modułowe dla każdego rodzaju folii z tworzyw sztucznych. Oprócz właściwych młynów lub granulatorów w ofercie znajdują się również dostosowane do danego rodzaju folii mechanizmy wciągające, silosy na ścinki folii, separatory i indywidualnie zaprojektowane pneumatyczne systemy przenośnikowe. Kompetentna inżynieria i dogłębna znajomość procesu kwalifikują Hosokawa Alpine na dostawcę pełnego wyposażenia dla systemów recyklingu folii.

Kompetencje w zakresie recyklingu folii:

  • Wybór materiału dostosowanego do rodzaju folii (VA, powłoka Kanigen, stal zwykła)
  • Konfiguracja maszyny dostosowana do rodzaju folii
  • Opatentowany wirnik tnący z poprzecznym ścinaniem zapewnia optymalną wydajność cięcia dzięki równomiernemu rozkładowi materiału w młynie
  • Dostawca pełnego wyposażenia dla systemów recyklingu folii, od mechanizmów wciągających i młynów po silosy i separatory
Z około 700 systemami zainstalowanymi na całym świecie, Hosokawa Alpine jest słusznie nazywana „najbardziej preferowanym przez producentów folii BO dostawcą granulatorów i silosów”.
Broszura Film recycling

Twój kontakt

Podaj nam swoją branżę i skąd pochodzisz.