Zagęszczanie

Poprzez zagęszczanie do bezpyłowego produktu o dużej masie nasypowej

Podczas obróbki proszku w celu wytwarzania ziarnistych materiałów sypkich trzeba stosować osobne etapy procesowe. Wyzwania? Podczas tej procedury powstaje znaczny udział pyłu. Do tego trzeba zmagać się z małymi masami nasypowymi lub słabą charakterystyką wiązania i przepływu.

Mamy na to sposób: indywidualnie dobrane instalacje do rozdrabniania, mieszania, brykietowania, zagęszczania, kruszenia, przesiewania i suszenia. Nadamy Twojemu proszkowi optymalny kształt. Korzystamy przy tym z wielu dziesięcioleci doświadczeń i kompetencji w dziedzinie inżynierii procesowej.

Kompaktowa technologia w najwyższej formy

Od hutnictwa po wysokiej klasy zastosowania farmaceutyczne

Bez względu na branżę: W naszym kompleksowym asortymencie maszyn znajdziesz rozwiązanie, które spełni oczekiwania także Twoich odbiorców. Do produkcji brykietów lub granulatu tworzymy maszyny o konstrukcji hermetycznej i/lub zgodnej z normą ATEX, albo opracowujemy i wdrażamy wydajne linie do granulacji na sucho w izolatorze, przeznaczone do produkcji sypkich, bezpyłowych ziarnistych postaci substancji czynnej. Zaprojektujemy odpowiednią instalację dla Ciebie – porozmawiaj z nami! 

Zagęszczanie – granulacja na sucho i brykietowanie

Rozwiązania dla każdej skali

Podczas zagęszczania za pomocą prasy walcowej (zagęszczarki) z proszku uzyskuje się ziarniste materiały sypkie. Dwa zsynchronizowane, przeciwbieżne walce przy użyciu wysokiego ciśnienia nadają proszkowi stały kształt. Jeśli po procesie zagęszczania następuje rozdrabnianie, mówimy o granulacji na sucho. Jeśli etap rozdrabniania jest pomijany, mamy do czynienia z brykietowaniem. Przykładem jest formowanie brykietów ze sproszkowanego węgla drzewnego lub przetwarzanie mieszanin substancji na granulat w branży farmaceutycznej i chemicznej. Asortyment sięga od instalacji pracujących w skali pilotażowej i laboratoryjnej do urządzeń o przepustowości 120 t/h.

 

Najpierw przetestuj, potem zdecydujesz

Skorzystaj z fantastycznego serwisu i przetestuj swoje konfiguracje instalacji w Centrum Testowym Hosokawa Alpine już na etapie planowania. Otrzymasz koncepcję instalacji stworzoną z myślą o Twoich potrzebach. Brzmi interesująco? 

Umów się z nami na konkretny termin już teraz!

Peletyzacja, ekstruzja i sferonizacja

Wasze wymogi, nasze rozwiązanie

W zależności od swoich wymogów w zakresie dyspergowania u nas znajdziesz instalacje do wytłaczania niskociśnieniowego i kompletne tabletkarki.

  • Do wytwarzania granulatów o walcowatym kształcie służy tabletkarka (granulator AGF).
    Zazwyczaj wytwarzane są w niej granulki o średnicy od 1 do 10 mm. W granulatorze następuje ekstruzja dokonywana przez parę wydrążonych walców zębatych obracających się w przeciwnych kierunkach.
  • Do łatwo dyspergowalnych granulatów o porowatej strukturze i dużej powierzchni używa się instalacji do ekstruzji (z serii Bextruder). Materiał jest w nich tłoczony za pomocą silnika ekstruzyjnego przez matrycę perforowaną.
  • Proces zaokrąglania peletów nosi nazwę sferonizacji (seria Bexroller) . Procedura ta jest często stosowana po procesie ekstruzji w celu uzyskania miękkiego granulatu.

Twój kontakt

Podaj nam swoją branżę i skąd pochodzisz.