Kosmetyki

Kosmetyki

Ultracienkie pudry dedykowane urodzie

Zarówno puder do twarzy, puder kompaktowy, makijaż oczu, jak i delikatny puder. Mikrodrobne proszki zapewniają intensywne, równomierne kolory oraz dają się symetrycznie i przyjemnie nakładać. Produkcja tak wysokiej jakości kosmetyków jest skomplikowana. Proszkowa mieszanka pigmentów, substancji nośnikowych, elementów zapachowych i pielęgnacyjnych jest wymagająca w obróbce, ponieważ wszystkie składniki muszą zostać równomiernie zmikronizowane. Produkcja odbywa się w surowych warunkach higienicznych określonych przepisami prawa.
Częste zmiany produktów i kolorów wymagają nieskomplikowanego czyszczenia i jego doskonałych rezultatów. Nie tylko z powodu tych wyzwań wielu wiodących producentów kosmetyków wytwarza wysokiej jakości sproszkowane produkty kosmetyczne na systemach Hosokawa Alpine.

Indywidualne rozwiązania dla przemysłu kosmetycznego

Systemy mielenia Hosokawa Alpine są specjalnie projektowane, aby sprostać wymaganiom przemysłu kosmetycznego. Dopracowany – również dzięki doświadczeniu zdobytemu w środowisku farmaceutycznym – nasz projekt systemu cGMP zapewnia doskonałe wyniki w mikronizacji wymagających, często strącających się substancji. Częste, szybkie czyszczenie bez pozostałości przy zmianie produktu jest oczywiste – na życzenie w pełni automatyczne.

Dzięki kompaktowym systemom osiągany jest maksymalny uzysk przy wysokiej jakości produktów. Opcjonalna ochrona przed zużyciem zapobiega powstawaniu szarego odcienia spowodowanego ścieraniem się metalu. Wysoki stopień automatyzacji i obszerna dokumentacja gwarantują niezmiennie wysoką jakość.

Przykłady praktyczne

Produkt Stopień rozdrobnienia produktu Wydajność kg/h Wielkość maszyny
Mieszanka talku i pigmentu 97% < 20 μm 35 160 UPZ
Puder kosmetyczny 99% < 25 μm 25 200 AS
Puder do twarzy 99% < 100 μm 100 315 UPZ
Mieszanka talku i pigmentu 99,9% < 15 μm 2 100 AS
Puder do makijażu 99% < 15 μm 5 100 AS
Puder do twarzy 99% < 20 μm 25 200 AS
Stopień rozdrobnienia pudru w % - µm – punkty pomiarowe rozkładu wielkości cząstek. Wszystkie wartości są niewiążącymi wartościami referencyjnymi.
Broszura Cosmetic

Twój kontakt

Podaj nam swoją branżę i skąd pochodzisz.