Technologie

przetwarzania proszków, granulatów i materiałów sypkich

Zapewniamy kompleksowe rozwiązania z jednego źródła: technologie kruszenia, przetwarzania proszków i transportu materiałów sypkich. Z przyjemnością stworzymy dla Ciebie kompletne systemy –spersonalizowane i dostosowane do produktu, który chcesz przetwarzać.

Dysponujemy międzynarodową siecią ekspertów, specjalizujących się w różnych zastosowaniach. Skorzystaj z fachowej wiedzy specjalistów z Hosokawa Micron Group ‒ skontaktuj się z nami.

 

Mielenie

Rozdrabniaj produkty do określonej wielkości cząstek

Oferujemy szeroką gamę maszyn do rozdrabniania: od kruszarek do zgrubnego mielenia po młyny z mieszadłem, rozdrabniających produkty do wielkości cząstek mieszonej w nanometrach. Wybierz idealny model do Twojego procesu: Nasze linie maszyn są dostępne w wielu różnych rozmiarach. Dostarczymy idealną maszynę do Twoich wymagań: ze stali miękkiej, stali szlachetnej lub z okładziną ceramiczną, w wersji odpornej na uderzenia mechaniczne lub w konstrukcji monoblokowej z polerowanymi powierzchniami do zastosowań w przemyśle farmaceutycznym.

Odkryj nasze kruszarki wstępne, granulatory i rozdrabniacze, młyny młotkowekruszarki płatkowe, młyny walcowe​​​​​​​, młyny udarowe, młyny klasyfikujące, młyny spiralne strumieniowe i młyny strumieniowe przeciwstawne ze złożem fluidalnym, a także młyny kulowe i młyny z mieszadłem​​​​​​​!

 

 

Klasyfikowanie

do wymaganej wielkości cząstek

Klasyfikatory i klasyfikatory powietrza firmy Hosokawa Alpine zostały opracowane dla szerokiego zakresu zastosowań. Obsługują zakres pomiarowy: od d97 = 2 µm do d97 = 200 µm.

Dowiedź się więcej o naszych klasyfikatorach i klasyfikatorach powietrza

Zagęszczanie

Tłoczenie, formowanie i granulowanie

Chcesz przerobić swój proszek na produkty sypkie, brykiety lub pelety? Masz problemy z dużą zawartością pyłu, niską gęstością nasypową lub niewłaściwymi parametrami wiązania i płynięcia? Bez względu na to, jak bardzo problematyczny jest proszek, który chcesz przetworzyć: możemy zapewnić odpowiednie rozwiązanie w zakresie technologii zagęszczania – od pojedynczej maszyny po kompletny system.

Dowiedz się wszystkiego o

kompaktorach i prasach walcowych

wysokociśnieniowych młynach walcowych

tabletkarkach, wytłaczarkach koszowych i sferonizatorach

 

Odseparowanie

Ochrona i izolatory

Aby sprostać rosnącym wymaganiom w zakresie ochrony i izolacji produktów, firma Hosokawa Micron Ltd opracowała różnorodne technologie odseparowania do przetwarzania materiałów niebezpiecznych. Dodatkowo, Hosokawa Alpine oferuje izolatory.

 

Przechowywanie

Systemy silosów z funkcją napełniania i wyposażeniem

Kompletne systemy silosów dla Twoich indywidualnych potrzeb Hosokawa Solids Solutions Hosokawa Solids Solutions z przyjemnością zajmie się planowaniem i opracowywaniem:

instalacji silosów dostosowanych do konkretnych produktów,
pneumatycznych systemów napełniania silosów, wyposażenia silosów

Dozowanie i ważenie

dokładnej ilości

Aby osiągnąć optymalne wyniki, urządzenie dozujące, waga i system sterowania muszą być precyzyjnie dopasowane do siebie oraz dostosowane do materiału sypkiego i środowiska roboczego. U nas znajdziesz odpowiednie rozwiązania.

Odkryj technologie ważenia i dozowania Hosokawa Solids Solutions – od wag do ważenia małych partii po duże worki Big Bags, ślimaki dozujące, precyzyjne podajniki i wiele innych!

 

Przenoszenie

Transport pneumatyczny próżniowy i ciśnieniowy

Opracowany i zainstalowany dla Ciebie: dziewięć sprawdzonych i dopracowanych pneumatycznych systemów transportowych (pneumatyczny transport ciśnieniowy i próżniowy) firmy Hosokawa Solids Solutions. Oferujemy najlepszy system transportu pneumatycznego dla każdego produktu i każdego konkretnego zadania.

 

Mieszanie

Na sucho i na mokro

Innowacyjne technologie mieszania proszków, past, zawiesin i cieczy: technologie mieszania Hosokawa Micron B.V. sprawdzają się w wielu różnych zastosowaniach, od homogenizacji materiałów sypkich po powlekanie cząstek i aglomerację. Zawsze skupiamy na indywidualnych wymaganiach naszych klientów.

Odkryj nasze mieszadła i systemy mieszające

 

Suszenie

Technologie suszenia i chłodzenia

Hosokawa Micron B.V. oferuje innowacyjne technologie suszenia (liofilizacji) i chłodzenia proszków, past, zawiesin i płynów dostosowane do specyficznych wymagań,

Dowiedz się więcej o suszarkach do pracy szarżowej, suszarkach do pracy ciągłej i systemach suszenia

 

Aglomeracja

Granulacja na mokro i powiększanie cząstek

Dokonaj właściwego wyboru w zakresie technologii aglomeracji: Hosokawa Micron B. V. oferuje szeroką gamę sprzętu do aglomeracji i powiększania cząstek.

 

Twój kontakt

Podaj nam swoją branżę i skąd pochodzisz.