Super Orion S.O.

Super Orion S.O.

 • Młyn kulowy do rozdrabniania na sucho twardych materiałów, szczególnie w zakresie ultradrobnych <10 µm we współpracy z ultradrobnym klasyfikatorem Alpine
 • Bęben mielący podparty w chłodzonych wodą łożyskach ślizgowych smarowanych olejem
 • Bęben mielący wyłożony płytami ściernymi z węglika wolframu lub z silexem lub elementami ceramicznymi, gdy wymagane jest mielenie bez zanieczyszczenia żelazem
 • Medium mielące podyktowane rodzajem okładziny
   

Młyny kulowe to olbrzymie bębny, które są wypełnione do 30-40% swojej objętości swobodnie poruszającymi się mielnikami - w tym przypadku kulami. Średnica kulek wynosi od jednego do kilku centymetrów, w zależności od zastosowania - mniejsze kulki do drobnego mielenia, większe do zgrubnego mielenia.

Napęd wprawia bęben mielący w powolny ruch obrotowy i w ten sposób złoże medium mielącego jest aktywowane, tzn. kule są podnoszone i uderzają z powrotem o złoże. Młyny kulowe są zwykle eksploatowane poniżej prędkości krytycznej. Prędkość krytyczna to prędkość, przy której, zgodnie z obliczeniami matematycznymi, mielnik uległby odwirowaniu.

Młyn tej wielkości wyposażony w stalowe mielniki przetwarza ok. 50 kW na m3 surowca. produkt jest podawany w sposób ciągły przez mechanizm obrotowy i wyrzucany przez szczeliny po przeciwnej stronie. Wydajność można regulować w zależności od liczby otwartych szczelin. Zmielony produkt jest transportowany - często pneumatycznie - i ładowany do znajdującego się za nim klasyfikatora. Materiał gruboziarnisty jest zawracany do młyna razem z produktem nadawy.

Klasyczna, standardowa konstrukcja, która od dziesięcioleci sprawdza się w eksploatacji na całym świecie. Zarówno konstrukcja, jak i wydajność są stale ulepszane, aby sprostać nowym technologiom i wymaganiom rynku.

 • Odlewane płyty boczne przykręcone do walcowanego bębna stalowego z wbudowanym włazem
 • Napęd za pomocą przekładni pierścieniowej z automatycznie kontrolowanym smarowaniem zębów, przekładni zębatej tylnej ze sprzęgłami i wysokowydajną przekładnią
 • Zespół łożyskowy: łożysko swobodne zaprojektowane jako łożysko ślizgowe ze stałą recyrkulacją oleju, smarowaniem i kontrolą temperatury.
 • Opcja: łożyska wałeczkowe wahliwe
 • Wyładunek produktu poprzez regulowane szczeliny umieszczone na obwodzie bębna. Dwuczęściowa obudowa wyładowcza z górnym króćcem odpowietrzającym i pokrywą rewizyjną

Młyny kulowe są zwykle eksploatowane poniżej prędkości krytycznej, tj. w obszarze granicznym pomiędzy kaskadą a swobodnym spadkiem. Dzięki specjalnie zaprojektowanemu falownikowi możliwa jest nawet praca ciężkiego młyna kulowego ze zmienną prędkością. A jeśli S.O.-SF ma być używany do mielenia ultra drobnych produktów lub jeśli planowana jest częsta zmiana produktu, praca z falownikiem jest szczególnie korzystna.

Wysoka spójność jakości produktu wymaga dokładnego pomiaru ilości produktu w młynie. Z tego powodu, opcjonalnym wyposażeniem naszych młynów kulowych jest system czujników wagowych, który pozwala na precyzyjną kontrolę poziomu produktu.Kompletny młyn kulowy jest umieszczony na stalowej lub betonowej ramie zaprojektowanej tak, by opierała się na określonej liczbie czujników wagowych. Czujniki obciążnikowe są zintegrowane z jednostką sterującą i określają całkowitą wagę młyna, mielników i produktu. Dodawanie materiału wsadowego może być kontrolowane z taką precyzją, że młyn zawsze pracuje przy optymalnym obciążeniu. Oznacza to niezawodne zapobieganie pracy bez obciążenia lub przepełnienie, a eksploatacja młyna jest niezwykle ekonomiczna.

Broszura Super Orion S.O.

Twój kontakt

Podaj nam swoją branżę i skąd pochodzisz.